Warzywne Curry

 

Jeżeli nie chce Ci się czytać, kliknij i pobierz pdf: warzywne curry.

 

Pamiętam okres, kiedy „do segregatora”, kolekcjonowało się przepisy z gazet i z takich małych książeczek, np. 100 przepisów na ryż.  Pomimo że czasy, troszkę się zmieniły, ja nadal tworzę foldery z przepisami, jednak głównie znalezionymi w sieci.

Raczej rzadko wymyślam coś swojego, można powiedzieć że mam od tego ludzi :). Moja siostra jest pasjonatką gotowania i świetną kucharką, moja babcia cudownie piecze i zawsze jej to wychodzi. Ja zwykle tylko podążam za instrukcjami.

Powiedzmy sobie szczerze, ciężko wymyślić coś całkiem nowego. Czasem przecież wystarczy dodać inną przyprawę, żeby całkiem zmienił się charakter dania. Korzystam więc z tego, co jest już dostępne u osób, które zostały obdarzone zmysłem kucharskiej inwencji.

Przez jakiś czas zbierałam i sprawdzałam sporo prostych receptur, teraz chcę się nimi podzielić. 

Poza przygotowywaniem posiłków, jak większość z nas, sporo pracuję.

Zwykle to wybór potrawy i zakupy zajmują mi najwięcej czasu. 

Dziś pierwszy przepis, od Agnieszki Mielczarek, z kanału Jedz inaczej. 

Proszę, wybaczcie jakość zdjęć, ale robię je kalkulatorem i mimo najszczerszych chęci, więcej z nich nie wyciągnę. Dla artystycznych wrażliwców, w tym linku zamieszczam filmik z oryginalnym przepisem Pani Agnieszki.

 

 

Przyznam szczerze, że nie pamiętam z czym jedliśmy ta kolację, ale po zdjęciu wnioskuję, że była to kasza jaglana. Smakowało nam bardzo, w ogóle przepisy Agnieszki są jednymi z moich ulubionych. Polecam to danie, bo jest super szybkie i bardzo pyszne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *