Wyboista ścieżka zawodowa

W sekcji ,,o mnie”, napisałam że zawodowo zajmuje się zdrowiem. Nie chciałabym kogoś wprowadzić w błąd, dlatego tutaj krótki wpis wyjaśniający.

Jako dziecko, widziałam przed sobą dwie drogi: zostanę albo lekarzem pediatrą, albo aktorką komediową. Kiedy dorosłam, nie zrealizowałam żadnego z tych planów. Nie planowałam nawet kończyć studiów. Życie miewa jednak swoje plany.

Ostatecznie, skończyłam  zdrowie publiczne, na CMUJ. Gdyby czytali to moi koledzy z uczelni, uśmiechnęli by się teraz pod nosem. Większość ludzi, słysząc zdrowie publiczne nie ma pojęcia co to takiego. Ja również kiedyś nie wiedziałam, czym się zajmują osoby na tym kierunku. 

Zanim jednak poszłam na uniwersytet, skończyłam higienę stomatologiczną w policealnej szkole medycznej. Zatem, gdy ktoś pytał mnie o zawód,  mówiłam że jestem higienistką. Do tej pory, to gabinet stomatologiczny jest miejscem gdzie pracuję na co dzień.

Tutaj na stronie, chciałabym w przystępny sposób, poruszać tematy związane ze zdrowiem i stomatologią. Tego typu sprawy, które nie są żadną tajemną wiedzą, a warto o nich wiedzieć.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *