Wyboista ścieżka zawodowa

W sekcji ,,o mnie”, napisałam że zawodowo zajmuje się zdrowiem. Nie chciałabym kogoś wprowadzić w błąd, dlatego tutaj krótki wpis wyjaśniający.

Jako dziecko, widziałam przed sobą dwie drogi: zostanę albo lekarzem pediatrą, albo aktorką komediową. Kiedy dorosłam, nie zrealizowałam żadnego z tych planów. Nie planowałam nawet kończyć studiów. Jak to jednak bywa, życie ma swoje plany.

Koniec końców, skończyłam  zdrowie publiczne, na Collegium Medicum UJ. Pewnie jeśli czytają to moi koledzy z uczelni, uśmiechają się teraz pod nosem. Większość ludzi słysząc zdrowie publiczne, zupełnie nie wie, co to takiego. Zresztą, ostatnio kurtuazyjnie rozmawiając z kolegą, dowiedziałam się że egzamin ze zdrowia publicznego, był jedynym w trakcie jego studiów medycznych, na który stawił się na rauszu. Myślę że to mówi sporo o postrzeganiu tego kierunku. 

Zanim jednak poszłam na studia, skończyłam higienę stomatologiczną w policealnej szkole medycznej. Miałam więc to szczęście, że zawsze jak ktoś mnie pytał o zawód, to mówiłam że jestem higienistką. Wtedy z kolei, pytający myśleli, że szczepię dzieciaki w szkolnym gabinecie co też prawdą nie jest. 

Na co dzień, pracuję w gabinecie stomatologicznym. Tutaj na stronie, chciałabym w ludzki sposób, poruszać tematy związane ze zdrowiem i stomatologią. Chcę uczynić wiedzę, bardziej przystępną. Czasem na przykład, ktoś pyta mnie choćby o to, na czym polega uzupełnienie w postaci mostu lub jest zaskoczony, że nie ma mlecznych szóstek. Tego typu sprawy, to żadna tajemna wiedza a warto o nich wiedzieć.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *